3/01/2015

Poiss, 6 kuud vana ja väga suur

Poiss, 6 kuud vana ja väga suur
Poisist on saamas meie maja staar. No on lahe kass, seda ma teile ütlen. Esiteks oskab ta nii ennastunustavalt mängida, et võib vabalt trepist alla kukkuda. Mitte, et see teda kuidagi häiriks. Kui esmapilgul tundus, et Plika on kontaktsem ja Poiss ikka väga pelglik tänavakiisu, siis tänaseks on kähin tavaolukorras juba välistatud. Eks oma osa on siin minu Pätil ka, sest küll pätt pätti tunneb. Poiss on igal võimalusel mul sabas, käib lihtsalt kaasas ja vaatab huviga. Tal on üliarmsad targad silmad ja see ütleb juba minu jaoks palju. Käib ta oma paksude väikeste käppadega samuti põnts-põnts-põnts, nagu minu suur Pätt. Seda veel ei ole, et astun pika sammuga ligi ja hakkan pai tegema. Meil käib asi nii, et istun põrandale maha ja ootan. Esimese tiiru teeb Poiss üsna kaugelt piiludes. Teine tiir on juba märksa lähemal. No ja siis kolmas või neljas on juba nii kogemata vastu minu kätt ja seejärel võib kohe julgelt ja pikalt pai teha, eriti meeldib Poisile kukla pealt sügamine, siis saab nurru ka.

Mind teeb murelikuks, et Poisil on kaela juurest karvadest vaba laik, see on tõenäoliselt poiste mängude tulemus, sest kõige rohkem meeldib Poisile, kui Pätt võtab tal hammastega kaelast kinni ja sakutab. Ei, mitte vihaselt, ikka naljaga pooleks ja Poiss ise käib seda sakutamist nurumas.

Poisist on kahju ka, sest varsti läheb õde päris oma koju, aga talle ei ole keegi veel kirjutanud, et tule minu kassiks või midagi. Igal juhul oleme temaga põnevusega ootel, sest nii ilus ja tubli kassipoiss peab ju ometi kellelegi meeldima. 

"Oma päris kodust ja vahvast perest unistada ju ikka võib. Ma olen 6 kuud vana tubli poiss,  ei tee pahandust ega midagi."
"Oi, kuidas mulle meeldib seda palli kallistada! Vaata, ma oskan seda nelja käpaga teha."

"Vahel ma näen kurbi unenägusid ka, et on külm ja kõht on tühi… Aga ilusaid unenägusid on rohkem, hiired ja värvilised suled ja mõned head sõbrad, nagu näiteks Pätt. Tibu on ka hea sõber, mis sellest, et turtsub. Vahel ma näen unes, et keegi teeb tasakesi mu käpale pai. See inimene vist, kes mulle neid häid krevette toob. Mille mu õde küll tavaliselt enne ära sööb, kui mina jaole saan."

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar